Wydarzenia

Data/Czas
2020-10-17
00:00

Kategorie


Bieszczady krajoznawczo i kolejka bieszczadzka 17.10.2020

BIESZCZADY W KOLORACH JESIENI + BIESZCZADZKA KOLEJKA
17.10.2020 (sobota)

Program wycieczki:
Zbiórka uczestników na parkingu dla autokarów obok MNZP w Przemyślu, Plac Rybi 06:30. Wyjazd z Przemyśla o godz. 6.45.
Przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan – Przysłup – przyroda Bieszczad w kolorach jesieni. Odpoczynek na Przełęczy Przysłup; przerwa na pstrąga lub pieczone pierożki. W smażalni, oprócz pstrągów grillowanych, smażonych, wędzonych można popróbować pyszne serki na zimno, na ciepło z żurawiną i słodkie miody. Autokar dojedzie do Przysłupia i odbierze nas a my możemy spokojnie zjeść pysznego pstrąga z frytkami i surówką.
W Przysłupiu jest też bardzo ładna Galeria Sztuki, wejście bezpłatne, można kupić fajne rzeczy.
Rabe k. Baligrodu – bardzo ciekawe miejsce: rezerwat „Gołoborze, dwie krótkie i bardzo ciekawie urządzone ścieżki dydaktyczne „Kamieniołom” i Rabski potok” z wodą podobną do truskawieckiej „Naftusi” oraz świetnie urządzonym miejscem wypoczynkowo-ogniskowym. Przejazd nad „Bieszczadzkie Morze” – Solina: spacer po zaporze. Przejazd do Zagórza. Klasztor Karmelitów Bosych w ZAGÓRZU – warowny zespół klasztorny ulokowany został na wzgórzu, budowę ufundował wojewoda wołyński Jan Franciszek Stadnicki. W skład barokowego kompleksu wchodził klasztor, kościół, pomieszczenia mieszkalne oraz kordegarda. Poza jego murami znalazło się też miejsce dla szpitala przeznaczonego dla weteranów.
W czasach swojej świetności klasztor robił duże wrażenie. Niestety, burzliwe koleje dziejów nie oszczędziły budowli. Klasztor był oblegany i zniszczony podczas Konfederacji Barskiej, niemal doszczętnie spłonął w 1822 roku – po tych tragediach miejsce to już nie wróciło do dawnej świetności.
Przez wiele lat zabudowania klasztorne niszczały i teraz wyglądają imponująco.
Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Cena: 81 zł + 24 zł bilet na kolejkę ; członkowie PTTK – 76 zł + 24 zł bilet na kolejkę

Świadczenia objęte ceną: transport, przewodnictwo, ubezpieczenie (S.U. 5000 zł)
DODATKOWO PŁATNE BILET NA KOLEJKĘ BIESZCZADZKĄ + peron – 24 zł przy wpisowym (bilet grupowy). Zgłoszenia i zapisy przyjmuje Biuro Turystyczne PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74  w terminie do 14.10.2020 r (środa).
Osoby zgłaszające się telefonicznie zobowiązane są do wpłat przelewem lub osobiście należności na wyjazd najpóźniej w terminie do 3 dni od zgłoszenia.
Wpłaty można dokonać przelewem na konto PEKAO S.A. 80 1240 2568 1111 0000 3629 4259 lub w biurze PTTK ul. Waygarta 3 od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 – 13:00.

Powered by Events Manager