GÓRY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – górska Ukraina

Data/Czas
2021-06-12 - 2021-06-13
00:00

Kategorie


GÓRY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI - górska Ukraina

WYCIECZKA GÓRSKA NA UKRAINĘ
„GÓRY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI”
Bieszczady Wschodnie oraz Góry Sanocko – Turczańskie

Program:
1 dzień 
Zbiórka o godz. 05.00 – parking Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wyjazd o godz. 05:10. Przejazd na Ukrainę przez ciekawe miejscowości m.in. Stary Sambor, Spas, Jasienica Zamkowa (dzwonnica obronna), Rozłucz (dawne uzdrowisko), Turka, Borynia, Libuchora – wieś skansen. Przejazd do miejscowości Husne – Wyżne. Piesze przejście na najwyższy szczyt Bieszczadów Wschodnich Pikuj. Na trasie widoki na pasmo Borżawy, Połoninę Równą 1482m i najwyższe szczyty Bieszczadów po stronie polskiej. Zejście na Zakarpacie do miejscowości Biłasowica. Długość trasy ok. 16 km – czas przejścia 7 h. Zakwaterowanie, obiadokolacja , nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Wołosianka na Zakarpaciu za przełęczą Użocką. Przejazd widokową trasą kolejową wśród gór z tunelami i zakrętami na odcinku Wołosianki – Sianki ( ok. 30 min.) . Przejazd do miejscowości Rozłucz, i wędrówka do źródeł Dniestru (na stokach Czontyjówki), drugiej co do wielkości rzeki Ukrainy, który toczy swoje wody do morza Czarnego. Trasa ok. 5 km – czas przejścia 3 h. Obiadokolacja i powrót wieczorny do Przemyśla.

Cena: 390 zł ; członkowie PTTK – 380 zł

Świadczenia objęte ceną: transport, opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie (KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro, Bagaż 200 euro), bilet na przejazd koleją na trasie Wołosianki – Sianki, nocleg w hotelu ( pokoje 2, 3, 4-osobowe), 1 x obiadokolacja, 1 x obiad, 1 x śniadanie, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo płatne: ew. bilety wstępu
UWAGA! Uczestnicy powinni posiadać odpowiedni ubiór właściwy do uprawiania turystyki górskiej, dobrą kondycję fizyczną i tempo marszowe oraz ważny paszport.
Zapisy w PTTK Przemyśl Ul. Waygarta 3 pttkprzemysl@op.pl, tel. 16 678 53 74.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *