HOLANDIA - FESTIWAL TULIPANÓW

Wycieczki zagraniczne
Termin: 2020-04-22 - 2020-04-26

Venue: holandia

Biuro Turystyczne „PTTK Przemyśl” wspólnie z Biurem Podróży „Ferias”  zapraszają Państwa na wycieczkę

HOLANDIA  – FESTIWAL  TULIPANÓW

TERMIN: 22-26.04.2020 

Holandia, kraj wiatraków i tulipanów to fantastyczna opcja!! Kwiecień to najlepsza pora roku na wizytę w Holandii. Wszystko za sprawą niepozornych tulipanów, symbolu holenderskiej ziemi, które właśnie w tym miesiącu kwitną i ukazują się światu w całej okazałości.

 

1 dzień – 22.04.2020

Wyjazd z Przemyśla w dniu 21.04.2020 ok. godz. 23:00. Przejazd nocny przez Polskę i Niemcy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Duisburgu.

2 dzień – 23.04.2020 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Holandii o godz. 7:30. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Goudy miasta słynącego z wyroby żółtego sera o tej samej nazwie oraz produkcji glinianych fajek i świec. Krótki spacer po historycznym centrum z ratuszem z XV w. domem wagi i kościołem św. Jana i wizyta na targu serowym. Przejazd do Lisse i zwiedzanie Keukenhof – największego wiosennego ogrodu świata. Na obszarze 32 ha pośród starych drzew kwitnie ok. 7 milionów kwiatów cebulowych. Wspólny spacer/zwiedzanie parku i czas wolny. Po zwiedzaniu Keukenhof przejazd w kierunku Delft. Obiadokolacja (ok. godz. 18:00) na obrzeżach Delft – Schaapskooi. Następnie przejazd do Rotterdamu najbardziej nowoczesnego miasta Niderlandów i największego portu w Europie. Objazd po mieście, podczas którego zobaczymy most Erazma – dumę i symbol miasta oraz podziwiać będziemy wyjątkowe domy mieszkalne Cubus, kościół Św. Laurentiusa (Wawrzyńca), który jako jedyna budowla nie został całkowicie zniszczony w czasie działań wojennych II WŚ. Przejazd do Meerkerk i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. 

3 dzień – 24.04.2020

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Zaandam i zwiedzanie Zaanse Schans zamieszkałego skansenu wiatraków nad rzeką Zaan, gdzie nadal czynnych jest kilka wiatraków. Wizyta na farmie serowej i prezentacja wyrobu sera holenderskiego. Przejazd do Amsterdamu zwanego Wenecją Północy. Metropolia położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Zobaczymy tutaj Pałac Królewski na Placu Dam, Oude Kerk – najstarszy kościół w Amsterdamie, Bloemenmarkt (targ kwiatowy), gdzie przez cały rok można kupić tulipany, Plac Rembrandta z pomnikiem wybitnego malarza w otoczeniu postaci z jego słynnego dzieła „Straż nocna”. Czas wolny na Dam – najbardziej znanym amsterdamskim połączony z spacerem w grupach 20–osobowych po Dzielnicy Czerwonych Latarni. Zwiedzanie Muzeum Narodowego – Rijksmuseum z XVII–wieczną kolekcją malarstwa holenderskiego m.in. dzieła Remrandta van Rijn, Johanesa Vermeera, Steena, Halsa. Obiadokolacja w restauracji z tradycją „1e Klas”. Następnie rejs po kanałach Amsterdamu. Ok. 20:30 – 21:00 wyjazd z Amsterdamu, powrót do hotelu na nocleg. 

4 dzień – 25.04.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Noordwijk i postój przy trasie Bloemencorso Bollenstreek – udział w spektakularnej paradzie kwiatów regionu cebulkowego, która każdego roku pokonuje trasę ok. 40 km z Noordwijk do Haarlem. Po przejściu parady kwiatów przejazd do Hagi – politycznej stolicy Królestwa Niderlandów, gdzie swoją siedzibę ma parlament, król Wilhelm Alexander oraz była królowa, dziś księżna Beatrycze. Zatrzymamy się przed Trybunałem Sprawiedliwości, gdzie sądzeni są zbrodniarze wojenni, odwiedzimy Binnenhof – najstarszy kompleks zabudowań, który od wieków jest siedzibą parlamentu, XIV wieczny Grote Kerk oraz przejdziemy główną, reprezentatywną częścią miasta. Następnie przejazd i wizyta w Madurodam – Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1: 25 przedstawione są najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca Niderlandów. Po wizycie w Madurodam przejazd do Scheveningen nadmorskiego kurortu i dzielnicy Hagi z najszerszymi plażami w Holandii, wydmami i ogromnym molo. Obiadokolacja w Palace Scheveningen i czas wolny. Po pobycie w Scheveningen przejazd w kierunku Niemiec na nocleg w Autohof Salzbergen. Zakwaterowanie i nocleg. 

5 dzień – 26.04.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i jazda w kierunku Polski trasą: Hannover –Drezno – Wrocław – Kraków – Sanok. 

 

Cena:  1650 zł + 90€ ,                          członkowie PTTK:  1610 zł + 90€

 

Wpisowe - w kwocie 400 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia

Pozostałą kwotę - należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie: 

    • przejazd autokarem

    • opłaty drogowe i parkingowe

    • 4 noclegi hotelach*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)

    • 4 obiadokolacje

    • 4 śniadania

    • usługa pilota i lokalnego przewodnika

    • opłata TFG

    • bilety wstępów

    • sprzęt nagłaśniający tour guide (TGS)

    • ubezpieczenie NNW, KL (z włączeniem chorób przewlekłych do 70 r.ż.) oraz bagaż.

Cena nie obejmuje tylko:

    • 80 euro dopłaty do pokoju 1-osobowego 

    • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%)

    • napojów do obiadokolacji. 

UWAGA:

    • wymagana minimalna liczba uczestników – 35 osób

    • warunkiem potwierdzenia udziału w imprezie jest wpłata wymaganej zaliczki

    • osoby zapisujące się pojedynczo w przypadku braku możliwości dokwaterowania do pokoju dwuosobowego/trzyosobowego ponoszą odpłatność powiększoną o koszt pokoju jednoosobowego.

 

Telefon
16 678 53 74
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Cena dla członków PTTK:
1610
Cena dla pozostałych osób:
1650
Dane organizatora:
BP FERIAS

 

Terminy


  • Od 2020-04-22 do 2020-04-26

Wspierane przez iCagenda