POLSKA: KARPACKA TROJA – ODRZYKOŃ I INNE ATRAKCJE –

Wycieczki 3-dniowe
Termin: 2018-04-01 - 2018-12-31

 
1 dzień
Przemyśl godz. 10:00. Spotkanie z pilotem – przewodnikiem. Przejazd na trasie – Dubiecko – zamek Krasickich - Haczów - Kościół Wniebowzięcia NMP w Haczowie - zabytek światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – Miejsce Piastowe – Krosno ( zwiedzanie) – obiadokolacja,nocleg.2 dzień
śniadanie, przejazd do Odrzykonia, zwiedzanie ruin zamku Kamieniec ( Odrzykoński zamek był miejscem wydarzeń na kanwie, których powstała jedna z najlepszych polskich komedii - "Zemsta" Aleksandra Fredry. W 1828 r. poeta ożenił się z Zofią Skarbkową z Jabłonowskich, która w posagu wniosła połowę tego zamku. Przeglądając stare dokumenty znalazł on akta procesowe spierających się o mur graniczny szlachciców: Skotnickiego i Firleja. Na ich bazie powstała "Zemsta".  Przejście przez rezerwat Prządki – Przejazd do Trzcinicy - zwiedzanie z przewodnikiem skansensu archeologicznego “Karpacka Troja” (część muzealna, zrekonstruowane chaty, grodzisko  oraz prezentacja filmu  o Karpackiej Troi). Czas wolny - możliwość  zamówienia obiadu. Przejazd do Dębowca – sanktuarium Maryjne. Powrót do Krosna  obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bóbrki – zwiedzanie muzeum przemysłu naftowego, Iwonicz Zdrój – spacer po  uzdrowisku, możliwość degustacji wody mineralnej Przejazd na trasie Rymanów, Sanok, Kuźmina, Przemyśl.

Kalkulacja kosztów na zamówienie w zależności od liczby uczestników.

 

Telefon
16 678 53 74
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Dane organizatora:
PTTK Przemyśl

 

Terminy


  • Od 2018-04-01 do 2018-12-31

Wspierane przez iCagenda