BAŁKANY – SERBIA – CZARNOGÓRA – BOŚNIA I HERCEGOWINA – zwiedzanie i wypoczynek

Data/Czas
2023-06-28 - 2023-07-09
22:30

Kategorie


BAŁKANY - SERBIA - CZARNOGÓRA - BOŚNIA I HERCEGOWINA - zwiedzanie i wypoczynek

BAŁKANY –
SERBIA – CZARNOGÓRA – BOŚNIA I HERCEGOWINA
  zwiedzanie i wypoczynek
      28 czerwca – 9 lipca 2023 r. 

Program wycieczki:

1 dzień – 28.06. (środa) –  Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem o godz. 22:15 – Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd z Przemyśla o godz. 22.30. Przejazd nocny przez terytorium Słowacji i Węgier do Serbii.

2 dzień – 29.06. (czwartek) – Przekroczenie granicy węgiersko-serbskiej. Przejazd do miasta Sremski Karlovci, spacer po barokowej starówce, Kaplica Pokoju – postawiona w miejscu podpisania wieczystego pokoju z 1699 r. Degustacja lokalnych wyrobów winiarskich. Przejazd do rejonu Fruška Gora, który słynie z winnic oraz monastyrów. Przejazd do Belgradu, zwiedzanie cerkwi św. Sawy – jednej z największych cerkwi na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – 30.06. (piątek) – Śniadanie, wykwaterowanie, dalsze zwiedzanie stolicy Serbii. Spacer po Twierdzy Kalemegdan położonej nad brzegami Sawy i Dunaju, reprezentacyjna ulica Kneza Mihaila, czas wolny. Przejazd do miejscowości Mokra Gora. Przejazd zabytkową kolejką wąskotorową zwaną Szargańską Ósemką. Trasa wiedzie przez 22 tunele, 5 mostów i pokonuje różnicę wzniesień około 300 metrów. Po drodze pociąg zatrzymuje się na stacji, która została specjalnie wybudowana na potrzeby filmu „Życie jest cudem” serbskiego reżysera Emila Kusturicy. Na szczycie możliwość zwiedzenia (indywidualnie) Drvengradu – drewnianej wioski wybudowana przez reżysera. Przejazd na terytorium Bośni i Hercegowiny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień- 01.07. (sobota) – Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez terytorium Bośni i Hercegowiny oraz Serbii na teren Czarnogóry. Zwiedzanie kanionu rzeki Tara – dolina rzeki tworzy przełom długości blisko 80 km, miejscami o głębokości 1300 m – jest to najgłębszy kanion w Europie i jeden z najgłębszych na świecie. Przejazd do miejscowości Dabojevici.
Zwiedzanie Monastyru Ostrog, wybudowanego na zboczu góry, jest to najbardziej popularne miejsce pielgrzymkowe prawosławnych w Czarnogórze. Przejazd do miejscowości Canj, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – 02.07. (niedziela) – Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – 03.07. (poniedziałek) – Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, wieczorny wyjazd na nocny spacer po Budvie, powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień – 04.07. (wtorek) – Śniadanie, udział w całodziennym rejsie po zatoce kotorskiej, statek przybija do takich miejscowości jak Tivat, Herceg-Novi, Kotor, oprócz tego możliwość skorzystania z kąpieli na pełnym morzu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – 05.07. (środa) – Śniadanie, plażowanie, w godzinach popołudniowych zwiedzanie Baru oraz Starego Baru -opuszczonej części miasta po trzęsieniu ziemi z 1979 r. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – 06.07. (czwartek) – Śniadanie, wykwaterowanie, plażowanie do godzin około południowych, przejazd wzdłuż wybrzeża Adriatyku na teren Bośni i Hercegowiny, po drodze zwiedzanie wodospadu Kravica. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień – 07.07. (piątek) – Śniadanie, zwiedzanie Medjugorje i Mostaru. Medjugoje – sanktuarium Maryjne w sercu Hercegowiny; wejście na górę Objawienia i pobyt w miasteczku, kościół św. Jakuba, czas wolny na chwilę modlitwy. Mostar – miasto, w którym Wschód spotyka się z Zachodem, malowniczo położone nad rzeką Neretwą, Stary Most, meczet, dzielnica Kujundziluk. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień – 08.07. (sobota) – Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Konjic, dla os. chętnych możliwość spływu rzeką Neretwą (czas trwania ok. 2-3 godziny). Przejazd do Sarajewa, krótki spacer po mieście. Przejazd tranzytowy przez teren Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Węgier, Słowacji do Polski.

12 dzień – 09.07. (niedziela) – Powrót do Przemyśla. Przyjazd do Przemyśla w godzinach porannych.

Cena wycieczki: 1330 zł + 420 EUR/os.
Dla członków PTTK: 1299 zł + 420 EUR/os.

cena obejmuje: 9 noclegów w hotelach**/***, transport, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW 12 dni S.U. 20 000 euro  + ub. bagaży na 200 euro, opieka pilota, przewodnik lokalny, 9 x śniadanie, 9 x obiadokolacja, TFG i TFP.
Obligatoryjna opłata za bilety wstępu i inne opłaty lokalne niezbędne do realizacji programu (niepodlegające rozliczeniu) – płatna u pilota w autokarze – 100 EUR/os.
Opłata za spływ Neretwą (fakultatywna) – 30 EUR/os.

Cena nie obejmuje:
– świadczeń niewymienionych w ofercie,
– napoi do obiadokolacji,
– dopłaty do pokoju 1-os.

Zapisy w Biurze PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74, do 7 dni od zapisu płatna zaliczka w kwocie 500 złotych.
Zapisy do 15 lutego 2023 r. Pozostała kwota płatna do 31 maja 2023 r.

fot.: pixabay