BESKID NISKI I PIENINY GORLICKIE – KRAJOZNAWCZO

Data/Czas
2023-05-13
00:00

Kategorie


BESKID NISKI I PIENINY GORLICKIE - KRAJOZNAWCZO

BESKID NISKI I PIENINY GORLICKIE – KRAJOZNAWCZO
Szymbark – Wysowa Zdrój- Jezioro Klimkówka – Regietów-Kwiatoń – Przełęcz Małastowska – Biecz

13.05.2023 ( SOBOTA)

Program:
Spotkanie z pilotem o godzinie 5:45 na parkingu Plac Rybi dla autokarów obok Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, wyjazd 6:00.
Zwiedzanie: Szymbark – kasztel i Skansen Wsi Pogórzańskiej im prof. R. Reinfussa ze wspaniałą ekspozycją strojów ludowych grup etnicznych oraz wystawę historyczną „ Sztab operacji gorlickiej 1915”. Przejazd wzdłuż Jeziora Klimkowskiego otoczonego pasmami Pienin Gorlickich, na którym kręcono sceny do filmu „Ogniem i Mieczem”, Regietów – na malowniczych terenach Beskidu Niskiego największa w Polsce stadnina konia huculskiego, Wysowa Zdrój – spacer po parku uzdrowiskowym, degustacja wód mineralnych w pijalni, chwila czasu wolnego. Kwiatoń – obiekt łemkowskiej architektury drewnianej na liście UNESCO- cerkiew pw. Św. Paraskewy ( z zew.). Przejazd przez Przełęcz Małastowską i obejrzenie jednego z wielu cmentarzy z czasów I Wojny Światowej, Biecz – krótki spacer po najciekawszych atrakcjach w mieście z wejściem do Kolegiaty pw. Bożego Ciała. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki:
200 zł – członkowie PTTK
210 zł – pozostałe osoby

CENA ZAWIERA: transport, ubezpieczenie (s.u. 5000 ZŁ), usługa lokalnych przewodników, opieka pilota – przewodnika, składka na TFG i TFP.
Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów razem ze wpisowym*: N 40 zł , Ulgowe 30 zł
* ceny biletów mogą ulec zmianie
Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 TEL. 16 678 53 74
Przy zapisie należy podać Pesel do ubezpieczenia;