DNI AZALII PONTYJSKIEJ, LEŻAJSK I STOLICA WIKLINY – RUDNIK NAD SANEM

Data/Czas
2022-05-22
00:00

Kategorie


DNI AZALII PONTYJSKIEJ, LEŻAJSK I STOLICA WIKLINY - RUDNIK NAD SANEM

DNI AZALII PONTYJSKIEJ , LEŻAJSK I STOLICA WIKLINY – RUDNIK NAD SANEM
22.05.2022 (niedziela)

Program:
Spotkanie z pilotem o godzinie 7:30 na parkingu Plac Rybi dla autokarów obok Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd o godzinie 7:45. Przejazd do Leżajska.
Możliwość udziału we mszy św. w Bazylice Zwiastowania NMP w Leżajsku. Po mszy krótkie zwiedzanie Bazyliki. Jest to również Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia. Zespół Kościoła i Klasztoru O.O. Bernardynów wzniesiony w miejscu, gdzie według tradycji ukazała się w 1590 roku Michałowi Piwowarowi vel Tomaszowi Michałkowi Matka Boska ze św. Józefem.
Przejazd do Woli Zarczyckiej na Święto Dni Kwitnącej Azalii, gdzie przewidziane są występy zespołów folklorystycznych, konkursy. Będzie również okazja skorzystać z lokalnej oferty gastronomicznej( ciepły posiłek, napoje). Zwiedzanie rezerwatu przyrody „Kołacznia” (najmniejszy w Polsce), w którym chronione jest naturalne stanowisko różanecznika żółtego. Inne stanowiska tego krzewu są oddalone o ponad 300 km na wschód na Polesiu i Wołyniu.
Przejazd do Rudnika nad Sanem, zwiedzanie Centrum Wikliniarstwa oraz spacer szlakiem oryginalnych wiklinowych rzeźb. Idąc nią oprócz monumentalnych wiklinowych kompozycji zwiedzimy m.in. wiele zabytków, m.in. kościół pw. Świętej Trójcy, rynek z pomnikiem Ferdynanda Hompescha – twórcy rudnickiego wikliniarstwa. Wieczorny powrót do Przemyśla.
Koszt wycieczki:
110 zł – członkowie PTTK
120 zł – pozostałe osoby

CENA ZAWIERA: transport, ubezpieczenie (s.u. 5000 ZŁ), opieka pilota, składka na TFG i TFP.
Dodatkowo płatny bilet: Centrum Wikliniarstwa N-6 zł, U – 3 zł – płatny przy wpisowym

Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 najpóźniej do 17.05.2022 r (wtorek).
Przy zapisie należy podać Pesel do ubezpieczenia;
fot. Azalia – z wikipedii Chrumps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *