HOLANDIA – TULIPANY – potwierdzona – są jeszcze wolne miejsca

Data/Czas
2023-04-19 - 2023-04-23
00:00

Kategorie


HOLANDIA - TULIPANY - potwierdzona - są jeszcze wolne miejsca

Holandia – tulipany

Organizator:  BP Ferias – zapisy w Biurze Turystycznym PTTK Przemyśl tel. 16 678 53 74
19-23.04.2023

1 dzień – 19.04.2023
Wyjazd z Sanoka dn. 18.04.2023 godz. 23:00, Krosna o 23:45, Jasła o 00:15. Przejazd przez Polskę i Niemcy (trasa: Sanok–Krosno–Jasło–Kraków–Katowice–Wrocław). Obiadokolacja i nocleg.
2dzień – 20.04.2023
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Holandii o godz. 7:30. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Goudy miasta słynącego z wyroby żółtego sera o tej samej nazwie oraz produkcji glinianych fajek i świec. Krótki spacer po historycznym centrum z ratuszem z XV w. domem wagi i kościołem św. Jana i wizyta na targu serowym. Przejazd do Lisse i zwiedzanie Keukenhof – największego wiosennego ogrodu świata. Na obszarze 32 ha pośród starych drzew kwitnie ok. 7 milionów kwiatów cebulowych. Wspólny spacer. Po zwiedzaniu Keukenhof przejazd w kierunku Delft. Obiadokolacja. Następnie przejazd do Rotterdamu najbardziej nowoczesnego miasta Niderlandów i największego portu w Europie. Objazd po mieście, podczas którego zobaczymy most Erazma – dumę i symbol miasta oraz podziwiać będziemy wyjątkowe domy mieszkalne Cubus, kościół Św. Laurentiusa (Wawrzyńca), który jako jedyna budowla nie został całkowicie zniszczony w czasie działań wojennych II WŚ. Nocleg.
3 dzień – 21.04.2023
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Zaandam i zwiedzanie Zaanse Schans zamieszkałego skansenu wiatraków nad rzeka Zaan, gdzie nadal czynnych jest kilka wiatraków. Wizyta na farmie serowej i prezentacja wyrobu sera holenderskiego. Przejazd do Amsterdamu zwanego Wenecją Północy. Metropolia położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Zobaczymy tutaj m.in. Pałac Królewski na Placu Dam, Oude Kerk – najstarszy kościół w Amsterdamie, Plac Rembrandta z pomnikiem wybitnego malarza w otoczeniu postaci z jego słynnego dzieła „Straż nocna”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego – Rijksmuseum z XVII–wieczną kolekcją malarstwa holenderskiego m.in. dzieła Rembrandta, Johanesa Vermeera, Steena, Halsa. Obiadokolacja. Następnie rejs po kanałach Amsterdamu. Powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień – 22.04.2023
Śniadanie. Przejazd w kierunku Noordwijk i postój przy trasie Bloemencorso Bollenstreek – udział w spektakularnej paradzie kwiatów regionu cebulkowego, która każdego roku pokonuje trasę ok. 40 km z Noordwijk do Haarlem. Po przejściu parady kwiatów przejazd do Hagi – politycznej stolicy Królestwa Niderlandów, gdzie swoją siedzibę ma parlament, król Wilhelm Alexander oraz była królowa, dziś księżna Beatrycze. Zatrzymamy się przed Trybunałem Sprawiedliwości, gdzie sądzeni są zbrodniarze wojenni, odwiedzimy Binnenhof – najstarszy kompleks zabudowań, który od wieków jest siedzibą parlamentu, XIV wieczny Grote Kerk oraz przejdziemy główną, reprezentatywną częścią miasta. Następnie przejazd do Madurodam – Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1: 25 przedstawione są najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca Niderlandów. Po wizycie w Madurodam przejazd do Scheveningen nadmorskiego kurortu
i dzielnicy Hagi z najszerszymi plażami w Holandii, wydmami i ogromnym molo. Obiadokolacja. Przejazd w kierunku Niemiec na nocleg.
5 dzień – 23.04.2023
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i jazda w kierunku Polski. Powrót w godzinach nocnych (przyjazd do Sanoka ok. 01:00).

Cena: 1150 zł + 295€
Wpisowe – w kwocie 800 zł płatne przelewem do 5 dni roboczych od zgłoszenia w PTTK Przemyśl. Pozostała kwota – należy wpłacić do 25 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem; opłaty drogowe; 4 noclegi w hotelach 2/3*; 4 obiadokolacje (woda w cenie); 4 śniadania; usługa pilota sprzęt TGS; opłata na TFG i TFP; ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż (z włączeniem chorób przewlekłych, z rozszerzeniem ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacjami).
Cena nie obejmuje: dopłaty do pokoju 1-osobowego 660 zł; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, napojów do obiadokolacji; opłaty programowej 130€ na m.in. na: bilety wstępów, rejs statkiem, przewodników lokalnych – zbierana przez pilota wycieczki, nie podlega rozliczeniu.
Uwaga: impreza skalkulowana na dzień 20.11.2022. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ceny przy grupie mniejszej niż 35 os. oraz w przypadku wzrostu cen paliwa i noclegów.