UKRAINA 3 dni KRESY MNIEJ ZNANE – KAŁUSZ-STANISŁAWÓW

Data/Czas
2023-01-01 - 2023-12-31
00:00

Kategorie


UKRAINA 3 dni KRESY MNIEJ ZNANE - KAŁUSZ-STANISŁAWÓW

KRESY MNIEJ ZNANE – KAŁUSZ – STANISŁAWÓW- ZALESZCZYKI- CZORTKÓW-BUCZACZ – JAZŁOWIEC –BRZEŻANY- ROHATYŃ 

termin : do uzgodnienia. Obecnie nie organizujemy wyjazdów na Ukrainę
Dzień 1
Zbiórka uczestników o godz. 4:00 na parkingu dla autokarów Plac Rybi w Przemyślu przy MNZP. Wyjazd na Ukrainę. Przejazd do Stryja– krótki spacer po mieście, czas wolny. Przejazd do Morszynia- kurortu uzdrowiskowego, spacer po parku zdrojowym, pijalnia wód. Kałusz– krótki spacer po centrum miasta. Przejazd do Stanisławowa- zwiedzanie miasta- Rynek, kościół ormiański, kolegiata Niepokalanego Poczęcia NMP, dawny cmentarz katolicki, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2- 
Śniadanie, wykwaterowanie przejazd do Zaleszczyki- miasto malowniczo położone w zakolu Dniestru- w II RP letni kurort wypoczynkowy, krótkie zwiedzanie miasta: rynek, kościół św. Stanisława. Czortków- kościół dominikanów, ratusz, ruiny zamku. Buczacz- zamek ,ratusz, klasztor i cerkiew Bazylianów. Jazłowiec- pałac Koniecpolskich, kościół dominikanów, zakwaterowanie na terenie klasztoru sióstr niepokalanek, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Brzeżan– zwiedzanie ruin Zamku Sieniawskich wraz z kaplicą grobową- niegdyś jedno z najwspanialszych mauzoleów rodowych, kościół ormiański, kościół św. Piotra i Pawła. Rohatyń– cerkiew św. Ducha- wpisana na listę UNESCO. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Uwaga!! Uczestnicy wycieczki powinni posiadać przy sobie paszport ważny przynajmniej 3 miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.