LITWA – KAZIUKI w WILNIE + TROKI

Data/Czas
2024-03-08 - 2024-03-10
Całodniowe

Kategorie


LITWA - KAZIUKI w WILNIE + TROKI

LITWA – KAZIUKI W WILNIE

Wilno + Troki
8-10.03.2024

PROGRAM:
Dzień 1 – 8.03.2024 (piątek)
Wyjazd z Przemyśla o godz. 22:00. Miejsce spotkania parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej (Plac Rybi w Przemyślu). Przejazd tranzytowy przez terytorium Polski na Litwę.

Dzień 2 – 9.03.2024 (sobota)
Przyjazd do Wilna. Przerwa na poranną toaletę. Zapoznanie z miastem: najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła, Góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Cmentarz na Rossie – miejsce pochówku wielu zasłużonych rodaków oraz serca marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer po starówce wileńskiej: Ostra Brama, Świątynia Unicka, cela Konrada, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimirowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński, plac Katedralny, muzeum Mickiewicza, kościół Św. Anny i Bernardynów. Czas wolny, udział w Kaziukach Wileńskich, okolicznościowym jarmarku z okazji święta patrona Litwy św. Kazimierza – jest to najbardziej oczekiwane wydarzenie w Wilnie. Przejazd do hotelu w Wilnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 10.03.2024 (niedziela)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miasteczka Troki na Litwie, które otaczają 32 jeziora. Spacer wokół monumentalnego gotyckiego zamku na wyspie, zapoznanie się z życiem Karaimów sprowadzonych do Trok w średniowieczu z Krymu przez Wielkiego Księcia Witolda. Degustacja słynnych karaimskich kibinów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do Przemyśla w późnych godzinach nocnych.

Cena wycieczki: 850 zł/os.
Członkowie PTTK: 820 zł/os.

cena obejmuje: 1 nocleg w hotelu **/***, transport, opłaty parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW 3 dni S.U. 20 000 euro, opieka pilota, przewodnik lokalny, 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, TFG i TFP.

Obligatoryjna opłata za bilety wstępu i inne opłaty lokalne niezbędne do realizacji programu (niepodlegające rozliczeniu) – płatna u pilota w autokarze 20 EUR/os.

Zapisy i wpłaty w Biurze Turystycznym PTTK Przemyśl, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74.

Do 5 dni od zapisu i potwierdzenia wyjazdu płatna zaliczka w kwocie 200 zł

fot.: govilnius.lt