LUBLIN I MAJDANEK

Data/Czas
2023-09-16
00:00

Kategorie


LUBLIN I MAJDANEK

LUBLIN I MAJDANEK
16.09.2023 (sobota)

Lublin to wspaniałe miasto z bogatą historią. To tu w 1569 roku została podpisana Unia Polsko-Litewska. Za to wielkie wydarzenie o europejskim znaczeniu miastu przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego.

PROGRAM:

Spotkanie z pilotem o godzinie 6:00 na parkingu dla autokarów Plac Rybi obok Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd 6:15. Przejazd do Lublina i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare Miasto, Ratusz, katedra z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, Wieża Trynitarska- wspaniały widok na miasto. Zabytkowe kamienice – Lubomelskich, Klonowica, Konopniców, Wieniawskich (tu urodził się Henryk Wieniawski, słynny skrzypek), Brama Grodzka, Kaplica Trójcy Świętej – hit turystyczny, na skalę europejską. Średniowieczne freski kaplicy stanowią unikatowe dzieło sztuki. Przerwa na posiłek. (możliwość zamówienia obiadu przy zapisie). Obóz koncentracyjny na Majdanku – zwiedzanie obozu zagłady, gdzie do dzisiaj zachowały się baraki, buty więźniów, włosy, przedmioty codziennego użytku. Nienaruszone budynki krematorium milcząco świadczą o tych okrutnych czasach. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu: 200 zł, członkowie PTTK i młodzież do 15 lat – 190 zł
+ bilety N 25zł, U 18 zł (Kaplica Św. Trójcy, Wieża Trynitarska) – płatność przy wpisowym
+ dla chętnych obiad w cenie 40 zł – płatność przy wpisowym

Cena obejmuje: transport, ubezpieczenie (S.U. 5000zł), opiekę pilota, przewodnika w Lublinie i Majdanku, składka na TFG i TFP.
Zgłoszenia w Biurze PTTK Przemyśl tel. 16 678 5374 , przemysl@przemysl.pttk.pl

foto z: wwwlublin.eu,