CZECHY – Majówka w PRADZE + Morawski Kras i Ołomuniec

Data/Czas
2024-05-02 - 2024-05-05
Całodniowe

Kategorie


CZECHY - Majówka w PRADZE + Morawski Kras i Ołomuniec

Majówka w PRADZE
oraz MORAWSKI KRAS i OŁOMUNIEC

2 – 5 maja 2024

PROGRAM:
1 dzień (2.05. – czwartek)
Zbiórka uczestników o godz. 22:45 na parkingu dla autokarów Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd o godz. 23.00. Nocny przejazd do Pragi.

2 dzień (3.05. – piątek)
Przyjazd do Pragi ok. godz. 10:00. Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek Staromiejski z Ratuszem i zegarem Orloj, Kościół św. Mikołaja, Pałac Goltz-Kinskych, Gotycki Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa, Karolinum – pierwszy Uniwersytet w Europie Środkowe. Przejście Drogą Królewską pod Bramę Prochową. Obiadokolacja. Czas wolny. Zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień (4.05. – sobota)
Śniadanie i zwiedzanie miasta: Przejście na Plac Hradczański – uroczysta odprawa warty przed Pałacem Prezydenckim, Zwiedzanie Katedry św. Wita i Zamku Królewskiego, spacer Złotą Uliczką do wieży Dalibora, Loreta z kopią domu Marii Panny i Kościołem Narodzenia Chrystusa oraz bogatym skarbcem, Klasztor na Strachowie. Przejście schodami zamkowymi na Małą Stranę, spacer po ogrodach Wallensteina. Zwiedzanie Kościoła św. Mikołaja, spacer po moście Karola, wieczorny rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadokolacją. Czas wolny. Nocleg.

4 dzień (5.05. – niedziela)
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Morawskiego Krasu k/Brna – zwiedzanie pięknej Jaskini Punkwiowskiej z urokliwą Przepaścią Macochy (spływ łódkami korytem rzeczki Punkwi). Przejazd do Ołomuńca, krótki spacer po starym mieście, kolumna św. Trójcy(wpisana na listę UNESCO), ratusz, katedra św. Wacława. Czas wolny na obiad we własnym zakresie. Przejazd do Przemyśla. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA: 1090 zł/ os.

Członkowie PTTK: 1050 zł/os.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 x noclegi w hotelu**/***, 1 x obiadokolacja 2 x śniadania, usługa pilota i przewodnika miejscowego, ubezpieczenie NNW 4 dni (EU s.u. 20 000 euro), składka na TFG i TFP

Dodatkowe opłaty, płatne na miejscu u pilota nie podlegające rozliczeniu( rejs z obiadokolacją, bilety wstępu, wypożyczenie słuchawek i inne opłaty lokalne): 1400 KCZ/os.

Zapisy i wpłaty w Biurze Turystycznym PTTK Przemyśl, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74.
Do 5 dni od zapisu i potwierdzenia wyjazdu płatna zaliczka w kwocie 300 zł.

fot.: pixabay.com