NIEZWYKŁA RUMUNIA – WYCIECZKA OBJAZDOWA – NOWOŚĆ 2024! – Potwierdzona! ZAPRASZAMY do zapisów! Są jeszcze wolne miejsca!

NIEZWYKŁA RUMUNIA - WYCIECZKA OBJAZDOWA - NOWOŚĆ 2024! - Potwierdzona! ZAPRASZAMY do zapisów! Są jeszcze wolne miejsca!

Kiedy

2024-08-28 - 2024-09-01    
19:00

Rodzaj wydarzenia

NIEZWYKŁA RUMUNIA – WYCIECZKA OBJAZDOWA

28.08 – 1.09.2024

Zapraszamy do zapisów! WYCIECZKA POTWIERDZONA!
Mamy jeszcze wolne miejsca!

Program:
28.08.2024 /środa/
Wyjazd z Przemyśla o godz. 19:00. Miejsce spotkania w umówionym miejscu. Przejazd nocny przez Słowację i Węgry do Rumunii (Cluj Napoca).

29.08.2024 – /czwartek/ Cluj Napoca – Turda (kopalnia soli) – Sighişoary.

Dawne rzymskie miasto prowincji – Dacji – Cluj Napoca – zwiedzanie miasta, przejazd do Turdy, zwiedzanie kopalni soli, która jest jedną z najstarszych na świecie. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich, przejazd do Sighisoary, spacer po historycznym centrum Sighişoary, uznawanej za najpiękniejsze miasto Rumunii, w całości wpisane na listę UNESCO, z licznymi fortyfikacjami i basztami. Zwiedzanie: gmach cytadeli z XII w. wieża zegarowa i kościół górny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg w okolicy Sighişoary.

30.08.2024 – /piątek/ Prejmer – Bran – Braszow

Śniadanie, wykwaterowanie. zwiedzanie tradycyjnej wsi saskich osadników Prejmer, z wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO kościołem obronnym, przejazd na Zamek Bran, znany jako “Zamek Drakuli” (wg. legend właśnie tutaj mieszkał niegdyś “książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Władem Palownikiem. Przejazd do Braszowa. Spacer po mieście ze zwiedzaniem m.in: ratusza, murów obronnych z bramą Katarzyny i bramą Schei w formie łuku tryumfalnego, cerkwi prawosławnej i Czarnego Kościoła, najstarszej gotyckiej świątyni pomiędzy Wiedniem a Stambułem, a także spacer uliczką Sforii (podobno najwęższa w Europie), zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Brasov.

31.08.2024 /sobota/ Sybin- Hudenoara – Alba Jula

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Sybin, w programie starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Stary Ratusz, most Kłamców, muzeum księcia Brukenthala i schody Ormiańskie, plac Huet, kościół ewangelicki, Prawosławna Cerkiew Metropolitalna Św. Trójcy, wraz z urokliwą zabudową Starego miasta (zwanego czerwonym miastem), zwiedzanie Alba Julii, jednej ze stolic Transylwanii z potężną twierdzą, kompleks budowli zaliczany jest do największych tego typu w tej części Europy, zwiedzanie cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. Przejazd do Hunedoary, gdzie znajduje się średniowieczny zamek, jeden z największych w Rumunii i najbardziej zachwycający w Transylwanii, Zakwaterowanie w okolicy Hunedoary, obiadokolacja, nocleg.

01.09. 2024 /niedziela/
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd tranzytowy przez Węgry i Słowację do Polski. W drodze powrotnej spacer po Oradei, czas wolny na obiad we własnym zakresie. Przejazd tranzytowy przez Węgry i Słowację.

Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

Cena wycieczki: 1799 zł os.

Dla członków PTTK: 1750 zł/os.

+ 60 euro obligatoryjna opłata: na bilety wstępu, system nagłośnieniowy i inne opłaty lokalne konieczne do realizacji programu, płatne na miejscu u pilota nie podlegające rozliczeniu

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja), opiekę pilota, usługę przewodnicką, 3 x nocleg w hotelach ***, 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, ubezpieczenie KL i NNW 5 dni (s.u. 20 000 euro), opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Zapisy i wpłaty:
Biuro Turystyczne PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, tel. 16 678 53 74.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Przy zapisie należy podać nr PESEL do ubezpieczenia

Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

fot.: pixabay.com