PARYŻ – BRUKSELA – NOWOŚĆ !!!

Data/Czas
2023-07-18 - 2023-07-23
00:00

Kategorie


PARYŻ - BRUKSELA - NOWOŚĆ !!!

PARYŻ – BRUKSELA

18-23 lipca 2023 r.

Program:
1 dzień – 18.07.2023 (wtorek)
Zbiórka uczestników – spotkanie z pilotem o godz. 17:30, Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, wyjazd z Przemyśla o godz. 17:45. Przejazd tranzytowy – nocny przez terytorium Polski i Niemiec do Francji.
2 dzień – 19.07.2023 (środa) 
Przyjazd do Reims w godzinach popołudniowych. Spacer po mieście koronacji królów Francji, zwiedzanie: katedra Notre-Dame. Obiad, czas wolny. Przejazd do Paryża, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień – 20.07.2023 (czwartek)
Śniadanie, zwiedzanie Luwru  jednego z najstarszych i największych muzeów na świecie (m. in. takie dzieła jak: Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo) Spacer na wyspę Cité z katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości. Pont Neuf – najstarszy most w mieście. Następnie Dzielnica Łacińska: Sorbona, Panteon z grobem m. in. Marii Skłodowskiej Curie, Ogród Luksemburski. Przejazd pod wieżę Eiffla, Pola Marsowe. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po Polach Elizejskich, Łuk Triumfalny. Powrót do hotelu na nocleg.
4 dzień – 21.07.2023 (piątek)
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Wersalu – zwiedzanie siedziby Ludwika XIV (Spacer po ogrodach. Wizyta na cmentarzu Pere-Lachaise – który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku m. in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona. Wizyta w dzielnicy Montmartre, zwiedzanie bazyliki Sacre Coeur, spacer na plac Artystów – Place du Tertre, miejsce spotkań paryskiej bohemy. Następnie Place Blanche z kabaretem Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Obiadokolacja w restauracji, przejazd w okolice granicy francusko-belgijskiej, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
5 dzień – 22.07.2023 (sobota)
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Brukseli. Zwiedzanie m. in. Dzielnicy Europejskiej oraz Katedry Świętego Michała – patrona miasta. Zobaczymy charakterystyczny obiekt w Brukseli, jakim jest Atomium – pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy. Kolejnym punktem będzie tutejsza starówka i Manneken Pis – pomnik siusiającego chłopca, najbardziej rozpoznawalna postać stolicy Belgii, często przebierana w różnokolorowe stroje. Warto wspomnieć, że chłopiec ma swoją koleżankę – mniej znaną Jeanneke Pis. Odwiedzimy Wielki Plac, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznawany za jeden z najpiękniejszych placów Europy. Obiadokolacja, czas wolny. Przejazd tranzytowy przez Belgię i Niemcy do Polski.
6 dzień – 23.07.2023 (niedziela)
Przyjazd do Przemyśla w godzinach popołudniowych.

Cena wycieczki: 2200 zł /os.

Dla członków PTTK: 2150 zł /os.

cena obejmuje: 3x nocleg w hotelach **/***, transport, opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie KL i NNW 6 dni S.U.
20 000 euro + ub. bagaży na 200 euro, opieka pilota, przewodnicy lokalny, 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, 1 x obiad, TFG i TFP.
Obligatoryjna opłata za bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i inne opłaty lokalne niezbędne do realizacji programu (niepodlegające rozliczeniu) – płatna u pilota w autokarze – 90 EUR/os.
cena nie obejmuje:
– świadczeń niewymienionych w ofercie,
– napoi do obiadokolacji,
– dopłaty do pokoju 1-os.

Zapisy w Biurze PTTK Przemyśl, tel. 16 678 53 74, do 5 dni od zapisu i potwierdzenia płatna zaliczka w kwocie 500 złotych. Pozostała kwota płatna do 19 czerwca 2023 r.

fot.: pixabay.com