PRAGA – MORAWY – KARLOWE VARY – potwierdzona – zapisy trwają

Data/Czas
2022-08-24 - 2022-08-28
00:00

Kategorie


PRAGA - MORAWY - KARLOWE VARY - potwierdzona - zapisy trwają

PRAGA – MORAWY- KARLOVE VARY
24.08-28.08.2022

1 dzień-24.08.2022
Zbiórka uczestników o godz. 23:45 na parkingu dla autokarów Plac Rybi obok Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd o godz. 00.00. Nocny przejazd do Czech.
2 dzień-25.08.2022
Przejazd przez Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice. Przekroczenie granicy polsko-czeskiej w Gorzyczkach. Zwiedzanie: MORAWSKI KRAS – teren krasowy w Czechach. Na obszarze 94 km², na którym w 1956 roku utworzono obszar chronionego krajobrazu, znajduje się ponad 1600 jaskiń, z czego cztery dostępne są dla zwiedzających. Najpopularniejszą jest Jaskinia rzeki Punkvy ze słynną przepaścią Macocha (138,7 metrów głębokości), która należy do najbardziej typowych, znanych i najładniejszych formacji krasowych północnej części Morawskiego Krasu. Dużą atrakcją jest spływ łodziami podziemną rzeką pięknie podświetloną. W programie również przejazd naziemną eko-kolejką i koleją gondolową nad przepaść Macocha. OŁOMUNIEC– drugi po Pradze zabytkowy zespół miejski w Czechach, posiadający kilkaset zabytków architektury i sztuki. W latach 1187-1641 Ołomuniec był stolicą Moraw i siedzibą biskupstwa (później arcybiskupstwa). Spacer przez Dolny i Górny Rynek (zespół ratuszowy, fontanny), kościół św. Michała, kapliczka św. Jana Sarkandra, pałac Arcybiskupi, katedra św. Wacława. Kolumna św. Trójcy licząca 35 metrów wysokości została wyświęcona podczas uroczystości odbywającej się dnia 9 września 1754 roku, w której osobiście udział wzięli cesarzowa Maria Teresa z małżonkiem Franciszkiem Józefem I Szczepanem Lotaryńskim. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w Ołomuńcu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień- 26.08.2022
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie lewobrzeżnej części Pragi: Pohorelec – arkadowy plac z pozostałościami XVIII w. fortyfikacji i sławnym klasztorem Na Strahovie założonym przez zakon norbertański w 1140 r. Plac Loretański- pałac Czerninów, siedziba Ministerstwa Spraw Zagranicznych,
Loreta – kościół wybudowany przez Dientzenhoferów na początku XVIII w. z najnowszą częścią kompleksu Santa Cassa (po włosku święty dom). Hradczany – siedziba władców Czech, ze wzgórza wspaniała panorama miast. Katedra św. Wita- miejsce koronacji królów, najwyższy kościół w Czechach. Zawiera 22 boczne kaplice, zaskakujące witraże. Bazylika św. Jerzego – najpiękniejszy kościół romański w Pradze. Złota Uliczka – krótki ślepy zaułek zabudowany maleńkimi XVI wiecznymi dodatkami w pastelowych kolorach Ulicę zamieszkiwali sławni artyści i pisarze.
Mala Strana – w 1257 r król Przemysł Ottokar II zakłada kolonię niemiecką, która staje się miastem. Pałac i ogrody Waldsteina. Przy Placu Malostrańskim kościół św. Mikołaja z XVIII w., siedziby urzędów państwowych, sklepów i targów. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.
4 dzień-27.08.2022
Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Karlowych Varów – malowniczo położonego uzdrowiska, do którego przyjeżdżał Chopin, Beethoven, car Piotr Wielki- wiele innych znanych osobistości. Spacer po uzdrowisku połączony z obejrzeniem głównych atrakcji tego miasteczka: zabytkowa zabudowa uzdrowiska Kolumnada Młyńska, Zamecka i Targowa, główne gorące źródło Sprudel, tryskające na 23 m, mające temperaturę 70 C. Następnie Cerkiew Świętych Piotra i Pawła, kościół św. Marii Magdaleny, kościół św. Łukasza. Muzeum Jana Bechera, Muzeum Szkła Mosera. Wjazd kolejką linowo-torową na wieżę widokową Diana (wysoka na 40 m), która została postawiona w latach 1912-14 przez budowniczego Fouska. Wejść można po 150 stopniach lub wjechać windą. Powrót do Pragi. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
5 dzień-28.08.2022
Śniadanie, wykwaterowanie zwiedzanie Pragi prawobrzeżnej: Most Karola – średniowieczny most na Wełtawie, przez 400 lat jedyne połączenie obu części Pragi. Słynny z barokowych rzeźb zdobiących konstrukcje na całej długości.
Stare Miasto – centrum handlowe, kulturalne i administracyjne z pięknym Rynkiem Staromiejskim. Najwspanialszy plac w Europie Środkowej z ratuszem słynącym z XV- wiecznego zegara astronomicznego zwanego Orloj.
Józefów– pradawne getto żydowskie. Dzielnica ta usiana jest klejnotami żydowskiej architektury sakralnej. Nowe Miasto – z popularnym Placem Wacława, który wraz z przyległymi uliczkami stanowi jeden z najbardziej eleganckich rejonów stolicy. Rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadem. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach późno-wieczornych.

CENA: 1049 zł członkowie PTTK- 1029 zł

Cena obejmuje: transport, 3 noclegi w hotelu, 3 obiadokolacje, 3 śniadania, usługa pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW s.u. 10 000 euro ( 4 dni) , składka TFG i TFP

Wstępy i inne opłaty dodatkowo płatne obligatoryjnie na miejscu u pilota nie podlegające rozliczeniu: 1600 czk
DO TRZECH DNI OD ZGŁOSZENIA WPŁATA ZALICZKI 200 ZŁ. POZOSTAŁA KWOTA PŁATNA DO 01.08.2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.