SŁOWACKI RAJ CZ.II – SUCHA BELA LUB BASENY TERMALNE VRBOV – lista zamknięta, brak miejsc

SŁOWACKI RAJ CZ.II - SUCHA BELA LUB BASENY TERMALNE VRBOV - lista zamknięta, brak miejsc

Kiedy

2023-09-30    
00:00

Rodzaj wydarzenia

SŁOWACKI RAJ II cz. (SUCHA BELA) – DAWKA ADRENALINY
I ZABYTKOWA LEVOCA
30.09.2023 (sobota)

Program:

Zbiórka o godz. 3:45 parking – Plac Rybi obok, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wyjazd 4:00.Przejazd na Słowację do miejscowości Hrabusice w Słowackim Raju – Parku Narodowym Słowacji. Przejście trasą Sucha Bela, w której najwęższe odcinki pokonuje się ciągiem metalowych półeczek i łańcuchów ochronnych, umocowanych w skale ponad dnem strumienia górskiego, stanowiących jedyną w swoim rodzaju atrakcję. Przejście odbywa się szlakiem jednokierunkowym prowadzącym wąskim wąwozem o wysokich ścianach, w których najtrudniejsze odcinki pokonuje się za pomocą sztucznych ułatwień w postaci metalowych lub drewnianych kładek, mostków i drabin (o wysokości do kilkunastu metrów). Po dojściu do końca szlaku Sucha Bela, następuje powrót oznakowanym szlakiem do punktu wyjścia na trasę. Odradza się osobom mającym lęk wysokości wyjścia na trasę. Czas przejścia ok. 5-6 godz. W przypadku trudnych warunków pogodowych z przewidywanymi opadami, będzie możliwe przejście tylko szlakiem wskazanym przez Horską Zachranną Służbę.
Po przejściu chwila czasu wolnego na posiłek lub kawę. Dla osób, które nie zdecydują się na przejście trasą po Słowackim Raju opcja zamienna Termal Park Vrbov ( bilety płatne indywidualnie zgodnie z cennikiem ok. 10-14 euro).

Następnie przejazd do Lewoczy – miasto będące kulturalno – historycznym skarbem wśród miast słowackich posiadające wspaniałe zabytki z różnych wieków, dzięki którym znalazło się na liście UNESCO. Spacer po największych atrakcjach miasta; mury obronne z licznymi basztami, Rynek z ratuszem otoczony kamienicami z różnych epok (dom Mistrza Pawła, kamienica Turzonów, Wielki i Mały Dom Żupny, dom Krupka), Bazylika św. Jakuba ( z zew.), Klatka Hańby – miejski pręgierz.

Powrót w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
UWAGA! Do przejścia wybranym szlakiem turystycznym z uwagi na śliskie i mokre podłoże wymagane jest odpowiednie obuwie i ubiór oraz kondycja fizyczna. Niewskazany dla osób z lękiem wysokości.

Koszt wycieczki:
członkowie PTTK oraz młodzież do 15 lat – 230 zł
pozostałe osoby – 240 zł

Cena zawiera: transport, usługę pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW (s.u 20 000 euro), składka na TFG i TFP.
Płatne obligatoryjnie u pilota za bilety wstępu Słowacki Raj, ubezpieczenie GZS i inne: 5 euro

Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 tel. 16 678 53 74.
Przy zapisie należy podać do ubezpieczenia; Pesel.