SŁOWACKI RAJ – DAWKA ADRENALINY, SPISKI HRAD – UNIKALNY ZAMEK SŁOWACJI lub BASENY- potwierdzona – 1 wolne miejsce

SŁOWACKI RAJ – DAWKA ADRENALINY, SPISKI HRAD – UNIKALNY ZAMEK SŁOWACJI lub BASENY- potwierdzona - 1 wolne miejsce

Kiedy

2023-07-01    
00:00

Rodzaj wydarzenia

SŁOWACKI RAJ – DAWKA ADRENALINY, LUB BASENY – TERMAL PARK VRBOV
SPISKI HRAD – UNIKALNY ZAMEK SŁOWACJI
01.07.2023 (sobota)

Program:
Zbiórka o godz. 3:45 parking – Plac Rybi obok, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wyjazd 4:00.Przejazd na Słowację. Słowacki Raj – Park Narodowy Słowacji. Przejście szlakiem z miejscowości Hrabusice, przełomem Hornadu, w którym najwęższe odcinki pokonuje się ciągiem metalowych półeczek i łańcuchów ochronnych, umocowanych w skale ponad nurtem rzeki, stanowiących jedyną w swoim rodzaju atrakcję . Po przejściu przez kładkę na rzece, kieruje się szlakiem jednokierunkowym prowadzącym wąskim wąwozem o wysokich ścianach, w których najtrudniejsze odcinki pokonuje się za pomocą sztucznych ułatwień w postaci metalowych lub drewnianych kładek, mostków i drabin (o wysokości do kilkunastu metrów). Po dojściu do Klasztoriska, następuje powrót oznakowanym szlakiem do punktu wyjścia na trasę. W przypadku trudnych warunków pogodowych z przewidywanymi opadami, będzie możliwe przejście tylko szlakiem wskazanym przez Horską Zachranną Służbę.
Dla osób, które nie zdecydują się na przejście po Słowackim Raju opcja zamienna Termal Park Vrbov. Płatne indywidualnie ok. 10 euro. Spiski Hrad- unikalny przykład średniowiecznego zamku królewskiego. Imponujący zamek położony na wzgórzu 634 m n.p.m., wpisany do UNESCO. Jest to jeden z największych kompleksów zamkowych w tej części Europy górujący nad otaczającym go terenem oraz wspaniały punkt widokowy na Spisz, Słowacki Raj i Tatry. Zwiedzanie zamku z audioprzewodnikiem. Powrót w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGA! NA PRZEJŚCIE TRASĄ W SŁOWACKIM RAJU NALEŻY POSIADAĆ ODPOWIEDNIE OBUWIE TURYSTYCZNE ORAZ DOBRĄ KONDYCJĘ FIZYCZNĄ. 

Koszt wycieczki:
członkowie PTTK oraz młodzież do 15 lat – 230 zł
pozostałe osoby – 240 zł

Cena zawiera: transport, usługę pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW s.u 10 00 euro, składka na TFG i TFP.
Płatne u pilota za bilety wstępu Spiski Hrad, Słowacki Raj, ubezpieczenie GZS * i inne: N-13 euro, U (dzieci seniorzy powyżej 60 r.ż) – 10 euro
* ceny biletów mogą ulec zmianie
Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.
Przy zapisie należy podać do ubezpieczenia; Pesel.