ZAMOŚĆ + CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE

ZAMOŚĆ + CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE

Kiedy

2024-08-25    
Całodniowe

Rodzaj wydarzenia

ZAMOŚĆ + KRASNYSTAW Chmielaki 2024
25.08.2024 (niedziela)

PROGRAM wycieczki:
Spotkanie z pilotem o godzinie 7:15 na parkingu dla autokarów Plac Rybi obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Wyjazd 7:30.
​Przejazd do Zamościa i zwiedzanie zabytkowego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta.
​Zamość jest nazywany „Perłą Renesansu” dzięki zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie z przewodnikiem – Rynek Wielki z ratuszem kamienicami ormiańskimi i arkadowymi podcieniami– jeden z piękniejszych reprezentacyjnych placów w Europie z XVI wieku, Stara i Nowa Brama Lwowska, Bastion VII, Nadszaniec, Kościół Franciszkanów, Rynek Wodny, Katedra, Brama Szczebrzeska, Dawny Pałac Zamoyskich (z zewnątrz), Pomnik Jana Zamoyskiego, Rynek Solny, Kościół Św. Katarzyny, Synagoga, park miejski z elementami dawnej twierdzy (Stara Brama Lubelska, Kojec), Nowa Brama Lubelska, Rotunda (budowla forteczna i miejsce martyrologii). Czas wolny na obiad we własnym zakresie.
Przejazd do Krasnegostawu – udział w „Chmielakach 2024” – Lubelskie to polskie zagłębie chmielu (znajduje się tutaj 85% upraw tej rośliny), od ponad 50 lat w Krasnymstawie odbywa się święto ogólnopolskie święto chmielarzy i piwowarów na które przybywają miłośnicy złotego trunku nie tylko z Polski ale również z zagranicy.
Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena wycieczki:        190 zł/os.
członkowie PTTK:     180 zł/os.

cena zawiera: transport (autobus + opłaty parkingowe), ubezpieczenie KL i NNW (S.U. 10 000 zł), opieka pilota, usługa przewodnika miejscowego
cena nie zawiera: obligatoryjnej opłaty za bilety wstępu i inne opłaty lokalne niezbędne do realizacji programu (niepodlegające rozliczeniu) – płatna w biurze przy zapisie – 25 zł/os.

Zgłoszenia i wpłaty:
Biuro Turystyczne PTTK Przemyśl, ul. Waygarta 3, 37-700 Przemyśl, tel. 16 678 53 74

fot.:  lubelskie.travel