BASENY NA WĘGRZECH I SŁOWACKI KRAS – potwierdzona

Data/Czas
2022-08-20 - 2022-08-21
00:00

Kategorie


BASENY NA WĘGRZECH I SŁOWACKI KRAS - potwierdzona

SŁOWACKI KRAS I BASENY NA WĘGRZECH
20-21.08.2022
Program:

1 dzień
Zbiórka o godz. 5:00 na parkingu Rybi Plac. Wyjazd o godz. 5 : 15 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – parking na Placu Rybim. Krótki postój w Barwinku na wymianę walut. Przejazd do Słowackiego Krasu – atrakcyjnego i największego w Europie Środkowej obszaru krasowego, z licznymi jaskiniami (na liście UNESCO). Zwiedzanie: Dolina Zadielska – spacer wzdłuż malowniczego potoku płynącego krasowym kanionem ze zwężającymi się miejscami do 10 m skałami o wysokości do 300 m. (ok. 1,30 godz.), dla chętnych na krótszy spacer- możliwość degustacji miejscowych specjałów. Betliar – urocza miejscowość z klasycystycznym kasztelem myśliwskim otoczonym pięknym parkiem w stylu angielskim. Krasna Horka – zamek (na zewnątrz) i punkt widokowy spod zamku na Krasnohorske Podhrade i Słowacki Kras, Rożniawa – spacer po zabytkowym centrum dawnego miasteczka górniczego; Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie; Stytnik – urokliwe miasteczko z gotyckim kościołem z XIV w., Domica – jaskinia na liście UNESCO położona na terenie Parku Narodowego Słowacki Kras z okazałymi formami naciekowymi tzw. „Łaźniami Rzymskimi” – atrakcją przy zwiedzaniu bywa spływ po podziemnej rzece Styks. Przejazd na Węgry do Miskolc Tapolca – korzystanie z unikatowego na skalę europejską kompleksu basenów termalnych w grotach skalnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

CENA: 580 zł Członkowie PTTK – 570 zł

Świadczenia objęte ceną: transport, parkingi, ubezpieczenie nnw ( S.U. 10 000 euro), nocleg w Rożniawie, 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, opieka pilota – przewodnika,  w tym składka na TFG i TFP ( 20 zł).
Dodatkowo płatne na miejscu bilety wstępu: kasztel Betliar- ok. 8/6 euro, jaskinia Domica- ok. 8/5 euro/os, wejście na baseny termalne Miscolc Tapolca – ok. 2500 forintów.
Zgłoszenia w PTTK Przemyśl i wpłaty zaliczki 150 zł. Reszta do 05.08.2022

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *