PIĘKNY SŁOWACKI KRAS I MISKOLC

Data/Czas
2022-08-20 - 2022-08-21
00:00

Kategorie


PIĘKNY SŁOWACKI KRAS I MISKOLC

SŁOWACKI KRAS i MISKOLC
20-21.08.2022

Program:
1 dzień
Zbiórka o godz. 5:00 na parkingu Rybi Plac. Wyjazd o godz. 5 : 15 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – parking na Placu Rybim. Krótki postój w Barwinku na wymianę walut. Przejazd do Słowackiego Krasu – atrakcyjnego i największego w Europie Środkowej obszaru krasowego, z licznymi jaskiniami (na liście UNESCO). Zwiedzanie: Dolina Zadielska – spacer wzdłuż malowniczego potoku płynącego krasowym kanionem ze zwężającymi się miejscami do 10 m skałami o wysokości do 300 m. (ok. 1,30 godz.), dla chętnych na krótszy spacer- możliwość degustacji miejscowych specjałów. Betliar – urocza miejscowość z klasycystycznym kasztelem myśliwskim otoczonym pięknym parkiem w stylu angielskim. Krasna Horka – zamek (na zewnątrz) i punkt widokowy spod zamku na Krasnohorske Podhrade i Słowacki Kras, Rożniawa – spacer po zabytkowym centrum dawnego miasteczka górniczego; Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie; Stytnik – urokliwe miasteczko z gotyckim kościołem z XIV w., Domica – jaskinia na liście UNESCO położona na terenie Parku Narodowego Słowacki Kras z okazałymi formami naciekowymi tzw. „Łaźniami Rzymskimi” – atrakcją przy zwiedzaniu bywa spływ po podziemnej rzece Styks, przejazd na Węgry do Miskolc Tapolca – korzystanie z unikatowego na skalę europejską kompleksu basenów termalnych w grotach skalnych, Koszyce – (w miarę możliwości czasowych w drodze powrotnej) spacer po Starym Mieście z Katedrą św. Elżbiety, grającymi fontannami, gmachem teatru i opery , wieżą Urbana. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Powrót do Przemyśla w godzinach wieczornych.

CENA: 470 zł Członkowie PTTK – 485 zł

Świadczenia objęte ceną: transport, parkingi, ubezpieczenie ( S.U. 10 000 euro), nocleg w Rożniawie,1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, opieka pilota – przewodnika, składka na TFG i TFP.
Dodatkowo płatne obligatoryjnie bilety wstępu; kasztel Betliar- ok. 8/6 euro, jaskinia Domica- ok. 8/5 euro/os, dla chętnych wejście na baseny termalne Miscolc Tapolca – ok. 1800 forintów.
W ciągu 7 dni od zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę 150 zł. Reszta 25 dni przed wycieczką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.